Do 15 października mogą się zgłaszać wolontariusze do drużyny od spełniania marzeń. Wolontariusze sami nie pozyskują prezentów, ale dzięki nim potrzebujący otrzymują nie tylko pomoc materialną, ale przede wszystkim sygnał, że są wartościowi, że mogą coś w swoim życiu zmienić. Szczegóły na na stronie www.superw.pl.

Co robi wolontariusz Szlachetnej Paczki:
    * Działa przez 3 miesiące od października do grudnia
    * Odwiedza potrzebujące rodziny i przeprowadza ankiety, na podstawie których są one włączane do projektu
    * Utrzymuje kontakt z darczyńcą, przygotowującym paczkę dla rodziny (każdy wolontariusz opiekuje się jedną rodziną)
    * Dostarcza paczkę do rodziny
    * Przekazuje darczyńcom relację z dostarczenia do rodziny przygotowanej przez nich paczki

Oczekiwania wobec wolontariusza:
• łatwość nawiązywania kontaktów,
• umiejętność racjonalnej oceny sytuacji,
• samodzielność w działaniu,
• odpowiedzialność, sumienność i wytrwałość w dążeniu do celu.

Co może zyskać wolontariusz:
• szansę na realną pomoc ludziom żyjącym w ubóstwie w Twojej okolicy,
• kompleksowe szkolenia przygotowujące do udziału w projekcie,
• świetną PACZKĘ ludzi pozytywnie zakręconych, w której z pewnością znajdziesz przyjaciół!

W Szlachetnej Paczce nie pomaga się bezimiennej masie biednych. Znane są ich imiona, przyczyny, z jakich znaleźli się w trudnej sytuacji, wiadomo, czego najbardziej potrzebują.

Tylko w 2010 roku Szlachetna Paczka dotarła z pomocą do 8201 rodzin w całej Polsce. Fundacja "Wiosna" przez wolontariuszy przekazała pomoc wartą 10 mln złotych. W akcję włączyło się 120 tys. darczyńców i prawie 6 tys. wolontariuszy. Zaangażowani w akcję byli Ronaldo i papież Benedykt XVI, Jerzy Dudek i prezydent Bronisław Komorowski, siostry Radwańskie i rodzina Stuhrów. W tym roku akcja organizowana jest po raz jedenasty.

Wejdź na www.superw.pl  i wypełnij formularz rekrutacyjny.

pwd. Justyna Sikorska
szef Biura GK ZHP