II Zlot Kadry w okolicach ośrodka „Perkoz” trwa. Toczą się zajęcia kursowe i warsztaty LAS-u, pracują uczestnicy czterech obozów Zlotu Drużynowych oraz akademicy. Czekamy jeszcze na harcmistrzów, którzy w piątek pojawią się na swym zlocie.

Zlot przed południem 18 sierpnia odwiedziła ekipa TVP Olsztyn. Reporterzy zwiedzili obozowiska Letniej Akcji Szkoleniowej oraz Zlotu Drużynowych. Z materiałem, który został wyemitowany w głównym wydaniu olsztyńskich „Informacji”, możecie zapoznać się tutaj. Byliśmy także gośćmi programu publicystycznego „Opinie”. O tym, czym jest harcerstwo i dlaczego warto do niego należeć, opowiadali: komendantka Zlotu Harcmistrzów hm. Dorota Całka i drużynowy Jakub Adamczewski. Rozmowę możecie obejrzeć tutaj.

Jednak to nie koniec naszej współpracy. 19 sierpnia w ramach dnia VIP na Zlocie Kadry redaktor Maciej Wróbel poprowadzi debatę „Miejsce harcerstwa w państwie”. Spodziewamy się udziału w debacie minister edukacji narodowej Katarzyny Hall. Podczas dysputy instruktorzy harcerscy wraz z przedstawicielami władz państwowych będą starać się wypracować model współpracy zapewniający najefektywniejszą realizację celów społecznych.

Oddział olsztyński Telewizji Polskiej objął patronat nad naszą imprezą. Bardzo nas cieszy duże zainteresowanie ze strony regionalnych dziennikarzy TVP!

phm. Anna Redel
Zespół promocji II Zlotu Kadry