Istotnym elementem działalności Związku Harcerstwa Polskiego jest współpraca z administracją publiczną, w tym samorządem terytorialnym. Odbywa się ona na każdym szczeblu naszej organizacji. By usprawnić tę współpracę hufcom i chorągwiom, stworzyliśmy stronę: http://www.wspolpracazwladzami.zhp.pl/.

Mamy nadzieję, że stanie się ona nie tylko cennym  źródłem informacji, ale przede wszystkim forum wymiany dobrych praktyk, platformą, która pomoże w rozwiązywaniu problemów, z jakimi na co dzień komendy i poszczególni instruktorzy stykają się w kontaktach z administracją publiczną.

Liczymy, że stronę tę będzie współtworzyć razem z instruktorami Głównej Kwatery szerokie grono kadry.

Jeżeli chcecie podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie współpracy z administracją publiczną, macie informacje o konferencjach, projektach, w których warto wziąć udział, chcecie podzielić się swoimi uwagami w sprawie konsultowanych aktów prawnych, piszcie na adres: [email protected] .

Anna Zalewska
asystentka Naczelniczki ZHP