W miniony weekend 18-20 listopada w Schronisku Górskim „Głodówka” spotkali się instruktorzy Głównej Kwatery ZHP. Dyskutowali na temat aktualnych problemów organizacji oraz zmian, jakie mogą przynieść decyzje zbliżającego się XXXVII Zjazdu Nadzwyczajnego ZHP.

2011 11 19Glodowka KajaDrag (93)Obecni byli członkowie Głównej Kwatery ZHP oraz reprezentanci wydziałów GK. We wspólnych obradach towarzyszyli im również przedstawiciele Centralnej Komisji Rewizyjnej. Podczas obrzędowego ogniska naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica wręczyła skórzane sznury druhom z Inspektoratu Harcerskiej Służby Porządkowej: zastępcom szefa HSP pwd. Jakubowi Fidzie i phm. Michałowi Chudzikowi oraz sekretarzowi HSP pwd. Michałowi Motyce.

2011 11 19KajaDrag%20(34)Główna Kwatera zrzesza instruktorów z całej Polski, dlatego spotkanie przyczyniło się do umocnienia więzi w gronie „skórzanych sznurów”, zwłaszcza podczas wspólnej wędrówki lub zajęć z decoupage’u. Oczywiście nie zabrakło chwil spędzonych przy dźwiękach gitary i blasku ogniska.

phm. Agata Grzywacz
instruktorka Wydziału Promocji GK ZHP