Dzięki  wsparciu licznych przyjaciół Zawiszy Czarnego pojawiła się jeszcze jedna, fascynująca okazja odwiedzenia Jamboree Skautowego w Szwecji!

Zapraszamy Was na rejs flagowym żaglowcem ZHP s/y Zawisza Czarny do Ahus w Szwecji. W planach, oprócz odwiedzenia Jamboree, mamy również lądowanie na wyspie Christiansø w archipelagu Ertholmene i wizytę w rzadko odwiedzanym porcie Tejn, połączoną z wyprawą pieszą do zamku Hammerhus.

W planach są dwa rejsy:

– pierwszy w terminie 25 lipca–1 sierpnia (Gdynia-Ahus-Kołobrzeg);

– drugi w terminie 1–8 sieprnia (Kołobrzeg- Ahus-Kołobrzeg);

Uczestnikami rejsu mogą być harcerki lub harcerze (wcale nie muszą być żeglarzami czy wodniakami) w wieku  15–20 lat. Warunkiem uczestnictwa są opłacone składki członkowskie (wystarczy oświadczenie), opinia drużynowego oraz wykonanie zadania konkursowego. Zadaniem konkursowym jest napisanie pod hasłem: „Dlaczego chcę odwiedzić Jamboree na pokładzie Zawiszy” ciekawego, inspirującego w formie i treści „listu motywacyjnego”.

Koszt rejsu opłacany przez uczestnika wynosi 300 PLN.

Dojazd do Gdyni lub Kołobrzegu i powrót z Kołobrzegu na własny koszt.

Jeżeli chcesz wziąć udział w naszym rejsie – wyślij mailem, do 4 lipca zgłoszenie zawierające:

– Twoje imię i nazwisko,

– termin wybranego przez Ciebie rejsu ,

– oświadczenie, że masz opłacone składki członkowskie,

– opinię drużynowego,

– zadanie konkursowe.

Adres do wysyłki zgłoszenia: [email protected]

My, w terminie do 11 lipca, poinformujemy Cię drogą mailową o zakwalifikowaniu (lub nie) na rejs.

hm. Tomasz Maracewicz
dyrektor CWM ZHP