Trwają intensywne przygotowania do Zjazdu Nadzwyczajnego ZHP. Rozpoczęła się powszechna dyskusja o przygotowanym przez Zespół strategiczny projekcie Strategii ZHP na lata 2012-2017. Dokument ten został przesłany delegatom na Zjazd ZHP oraz harcerskim władzom. Strategia będzie jednym z ważnych tematów w trakcie dyskusji na odbywających się we wrześniu i październiku zjazdach hufców.

Główna Kwatera ZHP zwraca się do wszystkich instruktorów naszej organizacji o zabranie głosu na ten kluczowy dla przyszłości Związku temat.

W imieniu Zespółu strategicznego hm. Rafał Bednarczyk w liście do zjazdów hufców napisał: Punktem wyjścia naszej pracy było postawienie w samym centrum wszystkich założeń strategii osoby najważniejszej w strukturze ZHP, czyli drużynowego i takie wzajemne powiązanie strategicznych kierunków, aby na koniec realizacji strategii można było mówić o zdecydowanym polepszeniu wsparcia, jakie organizacja daje drużynowemu. (…) Liczymy więc na Waszą konstruktywną krytykę przedstawianego projektu, na emocjonalne, ale merytoryczne dyskusje (…).

Jaka więc strategia? Druhny i Druhowie,wszyscy zabierzcie głos.

Uwagi przesyłajcie na adres e-mail: [email protected].

Projekt Strategii pobrać można tutaj.

pwd. Justyna Sikorska
szefowa Biura GK ZHP