W ostatni weekend 25-27 marca w Warszawie odbył się 41 Rajd "Arsenał" organizowany przez Hufiec ZHP Warszawa-Mokotów. Wzięło w nim udział ponad 800 harcerek, harcerzy i zuchów z całej Polski. Rajd zorganizowany został w celu upamiętnienia 68-ej rocznicy słynnej Akcji pod Arsenałem przeprowadzonej w 1943 roku przez Szare Szeregi.

Tradycyjnie rajdowa sobota upłynęła pod znakiem gry miejskiej podczas której harcerze mogli odwiedzić miejsca związane z historią Szarych Szeregów jednak w nowoczesnej formie gry. Po kilku latach centralnej gry komenda rajdu postanowiła powrócić do gier w ramach tras rajdowych organizowanych przez poszczególne mokotowskie szczepy.
Oprócz tras rajdowych zorganizowana została gra wspólna dla zuchów z hufca ZHP Warszawa-Mokotów oraz obu Chorągwi Warszawskich ZHR.

W niedzielę oprócz tradycyjnego zakończenia rajdu pod Arsenałem uczestnicy rajdu razem z reprezentacjami Rajdu "Meksyk" ZHR oraz harcerzami SHK-Zawisza-FSE i Stowarzyszenia Harcerskiego wzięli udział w uroczystej zmianie warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz w spotkaniu z Prezydentem RP Panem Bronisławem Komorowskim.

Po oficjalnym apelu i przemówieniach Prezydent spotkał się z każdą rajdową trasą. W spotkaniu z Prezydentem wzięło też udział 42 drużynowych z całej Polski wyróżnionych przez Naczelnika ZHP listem pochwalnym z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

członek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

W ostatni weekend 25-27 marca w Warszawie odbył się 41 Rajd "Arsenał" organizowany przez Hufiec ZHP Warszawa Mokotów. Wzięło w nim udział ponad 800 harcerek, harcerzy i zuchów z całej Polski. Rajd zorganizowany został w celu upamiętnienia 68. rocznicy słynnej Akcji pod Arsenałem, przeprowadzonej w 1943 roku przez harcerzy z Szarych Szeregów.

Tradycyjnie rajdowa sobota upłynęła pod znakiem gry miejskiej, podczas której harcerze mogli odwiedzić miejsca związane z historią Szarych Szeregów. Po kilku latach centralnej gry komenda rajdu postanowiła powrócić do gier organizowanych w ramach tras rajdowych przez poszczególne mokotowskie szczepy. Oprócz tras rajdowych zorganizowana została gra wspólna dla zuchów z hufca ZHP Warszawa Mokotów oraz obu (żeńskiej i męskiej) Chorągwi Warszawskich ZHR.

W niedzielę oprócz tradycyjnego zakończenia rajdu pod Arsenałem uczestnicy rajdu razem z reprezentacjami Rajdu "Meksyk" ZHR oraz harcerzami SHK-Zawisza-FSE i Stowarzyszenia Harcerskiego wzięli udział w uroczystej zmianie warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz w spotkaniu z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim.