Polska Rada Organizacji Młodzieżowych poszukuje osób zainteresowanych polityką młodzieżową do udziału w niezwykle ciekawym projekcie międzynarodowym – Youth4Democracy

Celem projektu jest zapoznanie się z polityką młodzieżową w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii, dokonanie analiz oraz wypracowanie rezolucji, która zawierałyby rekomendacje dotyczące ulepszenia tej polityki w państwach biorących udział w projekcie.

Projekt trwać będzie rok. Składa się z następujących faz:

1. praca grupy roboczej nad poznaniem polityki młodzieżowej w Polsce (na poziomie lokalnym, narodowym i międzynarodowym)
2. cztery wizyty studyjne (Litwa, Łotwa, Estonia, Polska): 3-6.11.2011 – Wilno, 9-11.12.2011 – Ryga, 13-15.01.2012 – Tallin, 10-12.02.2012 – Warszawa.
3. konferencja na temat polityki młodzieżowej – Warszawa, kwiecień 2012
4. przygotowanie publikacji

Poszukujemy osób do pracy w grupie roboczej, które są zainteresowanie polityką młodzieżową i które są chcą wziąć udział w projekcie oraz spełniają następujące wymagania:
1. gotowość do udziału w projekcie (obowiązkowa obecność na wszystkich spotkaniach)
2. wiek: 18 – 25 lat
3. duża motywacja do działania i poznania polityki młodzieżowej w krajach partnerskich i w Polsce – po zakończeniu projektu gotowość do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z młodzieżą oraz wprowadzanie w życie doświadczeń zdobytych w pracy nad projektem
4. przynależność do organizacji młodzieżowej, może być to także nieformalna grupa młodzieżowa
5. dobra znajomość języka angielskiego
6. podstawowa znajomość polityki młodzieżowej (na poziomie lokalnym, narodowym lub międzynarodowym)

Członkowie grupy roboczej dostają niepowtarzalną okazję do stania się ekspertami w dziedzinie polityki młodzieżowej w Polsce, a także na poznanie polityki młodzieżowej Litwy, Łotwy i Estonii.

Koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia pokrywają organizatorzy projektu. Więcej informacji można przeczytać tutaj.

Członkowie ZHP, zainteresowani udziałem w projekcie, proszeni są o przesłanie CV i listu motywacyjnego w języku angielskim na adres Wydziału Zagranicznego GK ZHP [email protected] do 7 września 2011 r. Zgłoszenia nadesłane po tej dacie nie będą brane pod uwagę.

pwd. Justyna Sikorska
instruktorka Biura GK ZHP, członek Zarządu PROM