W niedzielę 11 września w Wadowicach zakończyły się XIII Zawody ZHP w Ratownictwie. W zawodach rywalizowały 23 zespoły: 9 na trasie zaawansowanej i 14 na trasie podstawowej.

W zawodach wzięli udział reprezentanci chorągwi: Krakowskiej, Kujawsko-Pomorskiej, Lubuskiej, Stołecznej, Zachodniopomorskiej, Stołecznej, Lubelskiej, Łódzkiej, Opolskiej, Śląskiej i Dolnośląskiej oraz zespoły z OSP Szczecin i Akademii Pierwszej Pomocy z Wrocławia.

Na trasie zaawansowanej pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Harcerskiego Klubu Ratowniczego Toruń, drugie miejsce zajęło OSP Szczecin, a trzecie 9 RDW "Antidotum" z Żor.

Na trasie podstawowej pierwsze trzy miejsca zajęły zespoły z Harcerskiego Klubu Ratowniczego Toruń.

W trakcie apelu kończącego bardzo udaną imprezę nagrody najlepszym zespołom wręczyli: szefowa HSR phm. Anna Mazurczak, komendant Chorągwi Krakowskiej hm. Paweł Grabka oraz komendant zawodów pwd. Marek Brzostowicz.

phm. Magdalena Wąsik
rzecznik prasowy Chorągwi Krakowskiej ZHP