2011 wspolnota grunwaldzka odznaka (2)23 września w sali konferencyjnej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się uroczystość upamiętnienia ofiar obozu jenieckiego Stalag I B Hohenstein Królikowo. Rozstrzygnięto także konkurs na zagospodarowanie terenu obozu.

Na wniosek złożony przez Chorągiew Warmińsko-Mazurską ZHP do Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przyznano złoty medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej Ogólnopolskiemu Ruchowi Programowo-Metodycznemu Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich, działającemu przy Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej .

Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich została wyróżniona za szczególne zasługi drużyn grunwaldzkich i instruktorów wspólnoty w upowszechnianiu pamięci narodowej oraz działalność związaną z upamiętnianiem miejsc walk i męczeństwa Narodu Polskiego, a także opiekę nad nimi.

2011 wspolnota grunwaldzka odznaka

Medal z rąk wojewody warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego odebrały: honorowa przewodnicząca Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich hm. Barbara Bogdańska-Pawłowska oraz komendantka Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej hm. Dorota Jeżowska-Olszewska.

2011 wspolnota grunwaldzka odznaka (1)

hm. Dorota Jeżowska-Olszewska
komendantka Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej