Delegacja władz naczelnych ZHP oraz władz chorągwi odwiedziła w piątek polskich harcerzy na 22. Światowym Jamboree Skautowym. Przybyli m.in. wiceprzewodniczący ZHP hm. Rafał M. Socha, członkowie Głównej Kwatery hm. Krzysztof Budziński, hm. Lucjan Brudzyński i hm. Emilia Kulczyk-Prus, członkowie Rady Naczelnej, Centralnej Komisji Rewizyjnej, komendanci chorągwi: białostockiej, dolnośląskiej, krakowskiej, śląskiej, warmińsko-mazurskiej, wielkopolskiej i zachodniopomorskieja także instruktorzy GK ZHP i poszczególnych chorągwi. Z harcerzami od kilku dni przebywa naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica oraz komisarz zagraniczny hm. Rafał Bednarczyk.

Goście zostali powitani przez komendanta kontyngentu hm. Mariusza Bezdzietnego, który opowiedział przybyłym o Jamboree i polskich przygotowaniach do tego przedsięwzięcia. Przedstawiciele władz Związku obejrzeli „Namiot polski”, bedący jednym z cieszących się największą popularnością wśród odwiedzających zlot. Hm. Rafał Bednarczyk przybliżył ideę zorganizowania Światowego Jamboree Skautowego w Polsce w roku 2023. Następnie goście udali się na wycieczkę po terenie zlotu. Reprezentacja Chorągwi Kieleckiej przygotowała krótki program artystyczny.

Harcerki i harcerze uczestniczyli w ostatnim już dniu zajęć programowych na Jamboree. Sobota upłynie pod znakiem apelu kontyngentu, zwijania obozowisk, pożegnań oraz ceremonii zamknięcia zlotu. Potem wszyscy ruszą w drogę powrotną do domu.

phm. Mateusz Cebula

zastępca komendanta kontyngentu ds. promocji i informacji