19 maja Fundacja Ekologiczna ARKA, Liga Ochrony Przyrody i Związek Harcerstwa Polskiego pod patronatem medialnym ngo.pl, magazynów „Cogito”, „Victor Gimnazjalista” i „Zielona Liga” oraz portalu edukacyjnego zielonalekcja.pl organizują VII Dzień Dobrych Uczynków. Jest on świętem społecznych, bezinteresownych działań.

W związku z tym, że obecny rok jest Europejskim Rokiem Wolontariatu, zachęcamy wszystkich do czynienia dobra na rzecz innych ludzi, zwierząt oraz środowiska!

Do tej pory w akcję zaangażowało się kilkaset szkół, drużyn i organizacji z całej Polski, które w ramach Dnia Dobrych Uczynków organizowały zbiórki zabawek, książek i upominków dla domów dziecka, domów pomocy społecznej czy świetlic środowiskowych, różnorodne występy i niespodzianki dla tych miejsc, jak również przygotowywały takie akcje, jak sadzenie Drzew Dobrych Uczynków, sprzątanie świata, zbiórka surowców wtórnych czy też karmy dla schronisk dla bezdomnych zwierząt oraz uliczne akcje rozdawania dobrych życzeń, kwiatów i uśmiechów.

Zapraszamy wszystkich pełnych dobrych chęci do wzięcia udziału w VII Dniu Dobrych Uczynków i do podejmowania pozytywnych działań w każdym innym dniu w roku!

Więcej inspiracji do działań na stronie internetowej:

hm. Emilia Kulczyk
członkini GK ZHP ds. programu