Już 4-6 marca odbędą się zajęcia na Uniwersytecie Harcerskim im. Roberta Baden-Powella, czyli warsztaty akademickie dla studiujących harcerzy i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego.

Warsztaty akademickie to coroczna akcja szkoleniowa przeznaczona dla studiujących harcerzy i instruktorów. W tym roku ok. 80 wędrowników i instruktorów weźmie udział w zajęciach m.in. o Instruktorskich wyzwaniach; pozyskiwaniu środków i sponsorów; rozwijaniu umiejętności motywacyjnych oraz radzeniu sobie ze stresem; wychowywaniu swojego następcy; rozwijaniu swojej duchowości; kształtowaniu wizerunku ruchu akademickiego i harcerskiego (Public Relations); umiejętności interpersonalnych i rozwiązywaniu konfliktów oraz wielu, wielu innych. Dodatkowo zadebiutują nowe kierunki dla kadry ZHP (program, kształcenie, logistyka, organizacja).

W ramach warsztatów odbędzie się Zjazd Ruchu Programowo Metodycznego „Akademicy" oraz spotkanie komendantów kręgów akademickich z Zespołem Harcerstwa Akademickiego.

Dokładne szczegóły i informacje znajdują się na stronie warsztatów akademickich:
www.warsztaty.akademicy.zhp.pl
oraz na stronie ruchu akademickiego:
www.akademicy.zhp.pl

Organizatorami warsztatów są: Zespół Harcerstwa Akademickiego przy Wydziale Wędrowniczym Głównej Kwatery ZHP, Ruch Programowo-Metodyczny „Akademicy”  oraz Wodno-Górski Krąg Akademicki „Carpe Noctum” z Warszawy.

phm. Anna Wójcik HR
szefowa zespołu kształceniowego RPM „Akademicy”