Podczas uroczystości centralnych zorganizowanych w Warszawie z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja harcerki i harcerze ZHP pełnili we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP służbę reprezentacyjną oraz pomocniczą.

Harcerki i harcerze z Hufca Orneta (Chorągiew Warmińsko-Mazurska) rozdali uczestniczącym w obchodach warszawiakom ponad 11 tysięcy flag upamiętniających rocznicę. Pomagali też w witaniu gości w Pałacu Prezydenckim oraz obsłudze gości na placu Zamkowym w Warszawie.

Nasza służba spotkała się z licznym pozytywnym odbiorem tak przechodniów, jak i uczestniczących w obchodach gości.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz ZHP: naczelnik hm. Małgorzata Sinica wraz z zastępcą naczelnika hm. Krzysztofem Budzińskim.

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko-Mazurska ZHP