Uroczystym apelem oraz pokazami wojskowymi przygotowanymi przez 25. Brygadę Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego zakończyło się 4 wrzesnia Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP. Przez cały weekend blisko 1500 harcerek i harcerzy spędziło wspaniałe chwile bawiąc się i ucząc poprzez działanie.

DSC 3340

Dla uczestników tegorocznego święta przygotowano szereg atrakcji programowych. W piątkowy wieczór zebrani w miejscowościach wokół Tomaszowa Mazowieckiego wzięliśmy udział w inauguracji święta, które było zróżnicowane dla poszczególnych pionów ZHP. Odbyły się m.in. dyskusje panelowe, ogniobranie, pokaz harcerskiej mody i wiele innych.

W sobotę rano ruszyliśmy do Tomaszowa Mazowieckiego. A wybraliśmy tradycyjną formę, czyli rajd, który oczywiście był urozmaicony różnymi zadaniami dodatkowymi. Po obiedzie wyruszyliśmy na punkty aktywności, takie jak kajaki, paintball, ratownictwo medyczne, kręgle, gotowanie, wspinaczka skałkowa czy też zajęcia w Skansenie Rzeki Pilicy. A wieczorem odbył się koncert, gdzie obok harcerskich zespołów wystąpiła Wolna Grupa Bukowina.

DSC 3483

Święto zakończyły niedzielna msza św., apel chorągwi wraz z defiladą oraz pokazy wojskowe.

Dodatkowo instruktorzy wzięli udział w otwarciu Domu Harcerza w Tomaszowie Mazowieckim. Pozyskanie nowej siedziby było możliwe dzięki pomocy ze strony władz miejskich, zwłaszcza prezydenta Tomaszowa Rafała Zagozdona i jego zastępców.

Hasło zlotu brzmiało HARCERSTWO MNIE KRĘCI. Przez całe święto staraliśmy się pamiętać, że zawsze będziemy radośni, zawsze będziemy się świetnie bawić, ale i uczyć poprzez działanie i że zawsze będziemy wierni przyjaciołom, z którymi nawzajem nakręcamy się na harcerstwo.

pwd. Tomasz Jachmek
rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP
pełna relacja i zdjęcia: http://lodzka.zhp.pl/aktualnosciswietokch/739-obejrzyj-zdjecia-ze-swieta