8 lutego w siedzibie GK ZHP odbyło się spotkanie przedstawicieli Fundacji Przyjaciół Harcerstwa ze skarbnikiem ZHP hm. Lucjanem Brudzyńskim. Ze strony fundacji w spotkaniu uczestniczyli członkowie zarządu: hm. Andrzej Włodarski i hm. Janusz Syrokomski oraz hm. Stanisław Tołwiński (komendant Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni w latach 1972-77) i hm. Marek Zieliński.

Spotkanie poświęcone było omówieniu sytuacji CWM i proponowanego przez GK ZHP programu zmian strukturalnych w tej jednostce ZHP.

Uczestnicy spotkania uznali, że rozwiązania proponowane przez Główną Kwaterę (współpraca z władzami samorządowymi Gdyni) powinny pomóc w rozwinięciu działalności CWM. Z przedstawionej informacji wynika, że ZHP nadal będzie właścicielem majątku CWM, który będzia lepiej wykorzystywany i systematycznie ulepszany.

Przedstawiciele fundacji zadeklarowali, że FPH będzie pomagała Związkowi w realizacji tych zamierzeń, organizując ruch poparcia przyjaciół harcerstwa na rzecz wychowania morskiego dzieci i młodzieży.

hm. Janusz Syrokomski
Fundacja Przyjaciół Harcerstwa