9-11 grudnia 2011 r. odbył się zimowy sejmik Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich – ogólnopolskiego ruchu programowo-metodycznego, wspierającego drużyny i drużynowych w doskonaleniu działań w dziedzinie wychowania patriotycznego i obywatelskiego. W spotkaniu, którego gospodarzami były drużyny grunwaldzkie z Hufca Kutno, wzięło udział ponad 150 drużynowych, przybocznych i instruktorów z całej Polski.

Weekendowy czas oprócz obrad sejmiku (najwyższej władzy wspólnoty) wypełnił również trening dramy, wspólne kolędowanie prowadzone przez zespół gospel, gry integracyjne oraz 27 zajęć warsztatowych, poświęconych m. in. kształtowaniu własnej osobowości poprzez pracę ze Znakiem Zawiszy, planowaniu swojego rozwoju zawodowego, realizacji propozycji programowej „Rok Regionów”.

Uczestnicy wspólnie przygotowali upominki dla potrzebującej rodziny z woj. łódzkiego, którą Wspólnota zaopiekowała się w ramach akcji „Szlachetna Paczka”, uznanej przez władze ruchu za wielki krok w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.
Sejmik zakończył się emisją harcerskiego LipDuba, stworzonego przez uczestników. Można go obejrzeć tutaj.

Zespół prasowy
Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich