Scout na szlaku, czyli Trail.pl, czyli jak zarobić pieniądze…

TRAIL.PL staje się pierwszą w Polsce pełną bazą szlaków turystycznych. Istnieje wiele miejsc, gdzie można znaleźć cząstkowe informacje o różnego rodzaju trasach, szlakach, ścieżkach dla aktywnego turysty – część to miejsca zbierające ślady GPS dowolnych wycieczek, inne prezentujące opisy czy przebieg szlaków oznaczonych w danym regionie. Jednak każdy, kto choć trochę próbował się w to zagłębić, wie, jak trudno odnaleźć się w tym gąszczu nie zawsze pasujących do siebie informacji.

Projekt „Scout na szlaku” to propozycja dla wszystkich drużyn harcerskich w Polsce, niezależnie od wieku, specjalności, miejsca działania, liczby członków. Projekt polega na przemierzaniu i opisywaniu szlaków wyznaczonych w terenie. Możecie go realizować  jednorazowo podczas obozu wędrownego lub podczas mniejszych wypraw,  np. w czasie kilku biwaków w trakcie trwania projektu. To wy decydujecie, czy będzie to szlak w Tatrach, czy na Mazurach, pieszy, konny, rowerowy czy kajakowy, czy zrobicie go w dwa dni, czy w dwa tygodnie.

Ten projekt to połączenie dobrej zabawy z wszechstronnym rozwojem zarówno całej drużyny, jak i pojedynczych jej członków. Oprócz sprawdzenia swoich umiejętności, będziecie mieli szansę nabyć nowe. Dzięki temu projektowi nauczycie się perfekcyjnie posługiwać urządzeniem GPS, przećwiczycie swoje zdolności fotograficzne, będziecie mogli wykazać się umiejętnością tworzenia ciekawych opisów miejsc i sytuacji. To świetny pomysł na urozmaicenie wyjazdu, bo zaangażować można każdego członka drużyny!

A teraz najważniejsze: każda drużyna uczestnicząca w projekcie – oprócz oczywistego wkładu w rozwój i powiększenie bazy szlaków turystycznych – będzie mogła każdy zbadany kilometr szlaku zamienić na złotówki! Za każdy kilometr opracowanego szlaku dostajecie 4 zł, które możecie wydać na sprzęt składnicy w Woda Góry Las. Spójrzcie tylko: jeśli jedziecie na 10-dniowy obóz wędrowny i każdego dnia przemierzycie 25 km, to uzbieracie aż 1000 zł, a za to możecie zrobić już całkiem spore zakupy!

na podstawie informacji nadesłanej
phm. Magdalena Suchan