Druhny i Druhowie,

Naczelnik ZHP wydał specjalny rozkaz z okazji stulecia harcerstwa. Zachęcamy do odczytania rozkazu na specjalnych zbiórkach i uroczystościach 22 maja 2011 r., w dniu setnej rocznicy wydania pierwszego rozkazu skautowego przez Andrzeja Małkowskiego. Jest to szczególny dzień, w którym wkraczamy w drugie stulecie harcerstwa i każdy z nas ma możliwość, a także obowiązek budowania pozytywnego obrazu harcerstwa – nowoczesnego ruchu społecznego na miarę XXI wieku.

Publikujemy także oryginalny rozkaz pierwszego polskiego skautmistrza, na mocy którego w 1911 r. we Lwowie powstały pierwsze drużyny oraz pierwsza „Komenda Scoutowa”.

W dniu setnej rocznicy powstania harcerstwa życzymy wszystkim, aby każdego dnia w czasie każdej harcerskiej przygody towarzyszyła nam radość i pogoda ducha, a uśmiech zawsze gościł na naszych twarzach.

Pierwszy rozkaz z 22 maja 1911 r.

Rozkaz specjalny Naczelnika ZHP L.1/2011

Czuwaj!