Reprezentacje hufców Toruń i Radomsko zajęły pierwsze miejsca w IX Europejskim Memoriale generała Stanisława Maczka Drużyn Harcerskich w Piłce Nożnej. Turniej odbył się w weekend 19 i 20 listopada w Warszawie.

Do udziału w Memoriale generała Maczka zgłosiło się 58 zespołów, wśród nich grupy spoza Chorągwi Stołecznej: z Łodzi, Krakowa, Płońska, Mławy, Radomska, Białegostoku i Lwowa (Ukraina). Mecze rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: 10-15 i OPEN. Każdy z zespołów trafił do jednej z grup, w których miał się zmierzyć z dwiema lub trzema innymi drużynami. Najlepsi awansowali do rund pucharowych, grając o puchar memoriału.

Zwyciężyli:
Kategoria harcerze 10-15 lat
I miejsce: 13 RDH "Stalowa 13", 13 "Czarny" Szczep – Hufiec Radomsko
II miejsce: 12 PgDH "Impessa", Szczep "Preria" – Hufiec Kraków Podgórze
III miejsce: Jungi Męskie I – Hufiec Mława
Kategoria harcerki 10-15 lat
I miejsce: 24 Radomszczańska Drużyna Harcerska "Leliwa" – Hufiec Radomsko
II miejsce: 56 SDH "Zielone Diabły" – Hufiec Wołomin
III miejsce: 172 DH "Czeneka" – Hufiec Wołomin
Kategoria OPEN dla harcerzy
I miejsce: 1 Szczep Harcerski "Błękitna Jedynka" w Górsku – Hufiec Toruń
II miejsce: Rekiny Parkietu – Hufiec Widzew
III miejsce: Wędrownicy – Hufiec Radom miasto
Kategoria OPEN dla harcerek
I miejsce: Hufiec Radomsko
II miejsce: VII PWGŻDW "Jungi" – Hufiec Mława
III miejsce: 172 DH "Czeneka 3" – Hufiec Wołomin.

Memoriał generała Maczka to harcerski turniej piłki nożnej. Impreza organizowana jest w Zespole Szkół nr 55 im. gen. S. Maczka na warszawskich Bielanach corocznie od 2003 roku. W turnieju uczestniczą zespoły z wielu organizacji harcerskich i skautowych.

phm. Wojtek Puchacz
organizator Memoriału generała Maczka