19 marca 2011 r. w Warszawie odbyło się plenarne posiedzenie NSH ZHP. Podczas posiedzenia dyskutowano nad wnioskiem CKR ZHP w sprawie wykładni par. 67 ust. 4 pkt 10 Statutu ZHP w związku przyjętą przez Radę Naczelną ZHP Uchwałą nr 26/XXXVI z dnia 18 grudnia 2010 r. w sprawie zasad i sposobu finansowania władz ZHP. W wyniku dyskusji NSH ZHP podjął Uchwałę nr 3/XXXVI w sprawie wykładni par. 67 ust. 4 pkt 10 Statutu ZHP, która dostępna jest tutaj.

Ponadto NSH ZHP wypracował odpowiedź na pismo w sprawie czynnego i biernego prawa wyborczego.

W części posiedzenia udział wziął członek Głównej Kwatery ZHP hm. Grzegorz Woźniak, który przedstawił informację o aktualnej sytuacji w ZHP, w szczególności o działaniach związanych z Centrum Wychowania Morskiego, o sytuacji finansowej Związku oraz o uchwałach Rady Naczelnej ZHP w sprawie definicji składki członkowskiej i jednorazowej indywidualnej składki członkowskiej.

hm. Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc
przewodniczący Naczelnego Sądu Harcerskiego