W niedzielę 25 września w Warszawie zakończyła się zbiórka kadry programowej i kształceniowej komend chorągwi ZHP. W spotkaniu wydziałów metodycznych oraz kształceniowych uczestniczyło 80 instruktorów.

Wydział Kształcenia i Pracy z Kadrą oraz Wydział Programowy zaprezentowały plany pracy na najbliższy rok harcerski. Uczestnicy spotkania pracowali nad uszczegółowieniem elementów programu wydziałów GK oraz referatów chorągwi.

Instruktorzy, którzy wzięli udział w sobotniej konferencji przed grudniowym Zjazdem Nadzwyczajnym ZHP, dyskutowali na temat koncepcji nowych zapisów proponowanych w statucie ZHP. Podjęto także rozmowę o kierunkach działań programowych organizacji i nowej strategii Związku.

Zbiórkę poprowadziła członkini Głównej Kwatery ds. programu hm. Emilia Kulczyk-Prus, naszymi gośćmi byli naczelniczka hm. Małgorzata Sinica, członek GK hm. Rafał Bednarczyk oraz wiceprzewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł.

pwd. Marceli Ratajczak
instruktor Wydziału Programowego GK ZHP