Od wczesnych godzin porannych 27 lipca harcerki i harcerze zaczęli budowę swoich obozowisk (każda 40-osobowa grupa ma wyznaczone odrębne miejsca noclegowe na terenie zlotu) urządzając zaplecze kuchenne, rozstawiając namioty sypialne czy też wykonując bramy obozowe.

Równocześnie kadra kontyngentu pracowała nad przygotowaniem Namiotu Polskiego – naszego miejsca wystawienniczego na czas imprezy, gdzie harcerze będą promować Polskę i to, co ma najlepsze: od pięknych regionów (w tym szczególnie Mazury jako kandydata na jeden z nowych 7 cudów świata), przez słynnych Polaków aż po polską muzykę.

JAMBO201mlodzi korespondenci

Namiot narodowy nie będzie jedynym środkiem promocji naszego kraju podczas skautowej olimpiady. Sami harcerze podczas codziennych zajęć będą mogli reklamować swoją ojczyznę dzięki otrzymanej wyprawce, między innymi koszulkom, plakietkom i chustom. Przy okazji chwalenia się Polską członkowie kontyngentu będą realizować projekt „Polish scouting: Be the change!” wykonywany dzięki wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, skoncentrowany wokół Milenijnych Celów Rozwoju.

Już 28 lipca odbędzie się oficjalne rozpoczęcie zlotu – Ceremonia Otwarcia, w której udział wezmą uczestnicy blisko 40-tysięcznego zlotu z około 150 krajów świata. Polacy w samo południe spotkają się na uroczystym apelu inauguracyjnym. Natomiast od 29 lipca rozpocznie się zaplanowany rytm codziennych zajęć programowych na zlocie, gdzie poruszane będą różnorodne tematy z zakresu edukacji międzykulturowej, globalnego rozwoju i wielu innych dziedzin.

JAMBO2011budujemy oboz

JAMBO2011pierwsze zajecia

phm. Mateusz Cebula
zastępca komendanta kontyngentu ds. promocji i informacji