W Ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym "Perkoz" nad jeziorem Pluszne trwają intensywne przygotowania do Zlotu Kadry, w którym weźmie udział około 500 instruktorów ZHP wszystkich harcerskich pokoleń.. Przyjechali już prawie wszyscy instruktorzy odpowiadający za poszczególne zloty (drużynowych, akademików, harcmistrzów) oraz za Letnią Akcję Szkoleniową. W ramach LAS odbędą się kursy kadry zuchowej, harcerskiej, starszoharcersko-wędrowniczej, kurs drużynowych nauczycieli i kapelanów.

13 sierpnia rozpoczęły się warsztaty pionierki obozowej. W warsztatach bierze udział 45 harcerek i harcerzy z całej Polski. Pod okiem doświadczonych instruktorów na terenach biwaków oraz w pobliżu ośrodka powstają rozmaite budowle, które są odzwierciedleniem projektów w formie przestrzennej. Kreatywność oraz spryt harcerski sprawiają, że  zlot wzbogaca się o wiele rozmaitych monumentów m.in.: ekrany, tablice ogłoszeń czy wóz strażacki. Efektem końcowym  warsztatów ma być 13 bram obozowych, 8 tablic ogłoszeń oraz ponad 100 ławek. Pogoda nam dopisuje, dlatego praca przebiega zgodnie z planem. Uczestnikom uśmiech nie schodzi z twarzy pomimo zmęczenia.

Robert Szczepaniak i phm. Hanna Musur
zespół promocji Zlotu Kadry 2011