W sobotę 19 marca 2011 r. jak co roku uczciliśmy pamięć prof. hm. Aleksandra Kamińskiego. Na apelu przy grobie "Kamyka" na warszawskich Powązkach stawiły się po raz kolejny środowiska, którym bliskie są idee Kamykowej pracy – szczepy, drużyny harcerskie, gromady zuchowe, przedstawiciele szkół z całej Polski, seniorzy, instruktorzy ZHP, nauczyciele. Złożone zostały kwiaty, zapalone symboliczne płomyczki świec, a kilka pięknych, ciepłych słów o "Kamyku" powiedzieli: druhna Barbara Wachowicz i wnuk profesora dr Wojciech Feleszko. W czasie apelu służbę niezawodnie pełnili harcerze Hufca Mokotów.

Po uroczystości w zespole szkół przy ul. Elbląskiej 51 odbył się kominek, w którym udział wzięła młodzież licealna oraz harcerze, a który zaszczycił swą obecnością dr Wojciech Feleszko. Mieliśmy szansę wspomnieć myśli "Kamyka" i pochylić się nad jego barwnym życiorysem, ilustrowanym zdjęciami z różnych okresów harcerskiej służby.

Tego samego dnia rano w siedzibie Komendy Chorągwi Stołecznej miało miejsce spotkanie reaktywujące Ruch Kamykowy. Nad pomysłami przywrócenia aktywnej i prężnej działalności ruchu pracowali przedstawiciele: LXX LO, Teatru "Łazienki", Hufca Piastów i Szczepu 423 z Żoliborza. W maju odbędzie się kolejne spotkanie grupy roboczej, po którym do wszystkich środowisk rozesłane zostaną nowe propozycje programowe. Zależy nam bardzo na integracji środowisk kamykowych – czekamy więc na kontakt i zgłoszenia do udziału w pracach ruchu pod tymczasowym adresem: [email protected] .

phm. Tomasz Berdowski
Szczep 423 WDHiGZ