8 października 2011 r. odbyły się warsztaty na temat budowania nowego wizerunku ZHP. Organizatorem spotkania był Wydział Promocji GK ZHP, który zaprosił do Warszawy zainteresowanych tym tematem instruktorów i instruktorki z różnych stron Polski.

Spotkanie rozpoczęła naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica i zastępca naczelnika ZHP hm. Krzysztof Budziński uroczystym podziękowaniem phm. Magdalenie Suchan za pełnienie funkcji kierowniczki wydziału w latach 2009-2011. Na jej następcę powołany został phm. Karol Gzyl z Hufca Praga-Południe.

Warsztaty to przede wszystkim kilkugodzinna burza mózgów. Rozmawiano na tematy sposobów promowania naszej organizacji oraz jej identyfikacji wizualnej, a także opracowano materiały do realizacji aktualnych zadań Wydziału Promocji.

Uczestnicy spotkania dowiedli, że promocja harcerstwa wymaga większej intensyfikacji działań, które wiążą się z budową sprawnie działającej sieci współpracy na poziomie chorągwi i hufców.

phm. Agata Grzywacz
instruktorka Wydziału Promocji GK