19 stycznia w siedzibie GK ZHP na noworocznym spotkaniu zebrało się kilkudziesięciu byłych i aktualnych instruktorów ZHP – przyjaciół i członków Fundacji Przyjaciół Harcerstwa. Główną Kwaterę reprezentowała naczelniczka hm. Małgorzata Sinica, której towarzyszyli zastępca naczelnika hm. Krzysztof Budziński i skarbnik hm. Lucjan Brudzyński.

W czasie spotkania głos zabrała druhna Naczelniczka oraz założyciele i fundatorzy FPH: hm. Andrzej Włodarski, hm. Marek Zieliński i hm. Janusz Syrokomski. Druh Janusz zaprezentował ideę utworzenia portalu społecznościowego „MyHarcerze”.
Wśród zebranych znaleźli się byli naczelnicy ZHP: hm. Wiktor Kinecki, hm. Stanisław Bohdanowicz i hm. Andrzej Ornat, byli zastępcy naczelnika i wielu instruktorów Głównej Kwatery. Obecny był wiceprezydent Warszawy hm. Włodzimierz Paszyński.

Zgromadzeni instruktorzy długo rozmawiali, jakiej pomocy mogą na co dzień udzielać Związkowi.

hm. Adam Czetwertyński
instruktor Biura GK ZHP