W nocy z 14 na 15 maja (z soboty na niedzielę) otwartych jest większość warszawskich muzeów. Tych najwiekszych, i tych mniej znanych, ale również bardzo ciekawych. Wśród wielkich i małych znajduje się także Muzeum Harcerstwa, mieszczące się przy Konopnickiej 6. Gdy będziesz w drodze między Muzeum Narodowym a Centrum Sztuki Współczesnej, wpadnij z zastępem, drużyną, z przyjaciółmi do nas. Możesz nawet przyjść na kilka godzin, nie będziesz się nudzić.

Od godziny 19.00 do 1.00 obejrzysz ekspozyce muzealne i możesz uczestniczyć w wydarzeniach, którym nadano wspólny tytuł: "100 lat w 6 godzin – powrót do przeszłości”. Zobaczysz wystawę obrazującą początki ruchu harcerskiego na ziemiach polskich, wystawę o zlocie 100-lecia w Krakowie, stare zdjęcia harcerskie i  wystawę poczt harcerskich.

Na żywo prezentowane będą kolejne dekady historii harcerstwa: pierwsza godzina to światowy skauting, a nastepne ukazywać będą kolejne dwudziestolecie naszych dziejów. Czytane będą „Gawędy Druhny Babci” hm. Haliny Wiśniewskiej oraz inne materiały wspomnieniowe. Zwiedzający będą mogli również obejrzeć historyczne filmy i posłuchać dawnych piosenek harcerskich.

Dodatkową atrakcją będzie atelier fotograficzne, gdzie chętni  zrobią sobie zdjęcie w dawnych mundurach i strojach skautowych/ harcerskich z początku XX wieku.

Serdecznie zapraszamy!

hm. Lucjan Kupczak i phm. Michał Piotrowski