14 kwietnia w Urzędzie Miasta w Sokołowie Podlaskim z okazji Europejskiego Roku Wolontariatu odbyła się konferencja „Harcerskie wychowanie do aktywności obywatelskiej”, zorganizowana przez instruktorów Hufca Sokołów Podlaski, w których imieniu zebranych powitali phm. Grzegorz Nowotniak, komendant Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim, oraz hm. Bożenna Hardej, komendantka Sokołowskiego Domu Harcerza.

W trakcie konferencji zastępca naczelnika ZHP hm. Krzysztof Budziński wręczył symboliczną laskę skautową – honorowe wyróżnienie Niezawodnego Przyjaciela ZHP burmistrzowi Sokołowa Bogusławowi Karakuli.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, powiatu, służb mundurowych i instruktorzy Hufca Sokołów Podlaski.

Zebrani wysłuchali wystapień: dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Płocku phm. Joanny Banasiak, instruktorek GK ZHP – phm. Aleksandry Joniec-Kur, pwd. Justyny Wilk i pwd. Marty Lipskiej oraz phm. Anny Hilaruk, która została mianowana krajowym koordynatorem projektu Profilaktyka a Harcerstwo. Nominację wręczyli: zastępca naczelnika ZHP hm. Krzysztof Budziński i inspektor Grzegorz Jach z Komendy Głównej Policji.

pwd. Marta Lipska
instruktorka Wydziału Promocji GK ZHP