25 września w Miedzeszynie k. Warszawy odbyło się Harcerskie spotkanie po latach, w którym wzięli udział instruktorzy ZHP różnych pokoleń z całego kraju.

W spotkaniu uczestniczyli byli naczelnicy ZHP i zastępcy naczelnika, instruktorzy GK ZHP, byli komendanci chorągwi i hufców; przedstawiciele centralnych szkół instruktorskich, Rozgłośni Harcerskiej , redakcji pism harcerskich, "Harcturu", Centrum Wychowania Wodnego i Morskiego, Wydawnictwa Harcerskiego, Centralnej Składnicy Harcerskiej. Liczne było grono przedstawicieli ruchu przyjaciół harcerstwa. Obecni też byli założyciele i członkowie Zarządu Fundacji Przyjaciół Harcerstwa.

Kolejne spotkania po latach to możliwość wymiany doświadczeń, ożywienia wspomnień, utrwalenia dorobku instruktorskiego oraz przedyskutowania wielu spraw dotyczących aktualnej sytuacji i działalności harcerstwa.

O aktualnej sytuacji i programie ZHP na najbliższy okres poinformowała naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica.

Obchody 100-lecia były wspaniałą okazją przybliżenia społeczeństwu naszej – ZHP – obecności w życiu rodziny, szkoły i środowiska. Było też okazją do pokazania ludzi, którzy tworzyli harcerstwo w różnych latach i w różnych warunkach, w chwilach wzlotów organizacji i w jej codzienności.

Podczas spotkania grupa zasłużonych dla organizacji instruktorów została wyróżniona własnymi portretami oraz listami gratulacyjnymi od uczestników IX Spotkania po latach. Wyróżniono harcmistrzynie i harcmistrzów: Genowefę Adamczewską, Danutę Bobek, Marię Hernhut, Jadwigę Ułanowską, Zofię Wiśniewską-Jezierską, Dariusza Cacka, Włodzimierza Kosmalę, Jerzego Krutikowa, Mariana Kubickiego, Kazimierza Lenarczyka, Władysława Okasa, Wacława Szostka i Marka Wardęckiego.

hm. Andrzej Ornat
były naczelnik ZHP,
przewodniczący sztabu organizacyjnego Harcerskich spotkań po latach