poZLOTwo smW niedzielę 21 sierpnia w ośrodku „Perkoz” koło Olsztynka zakończył się II Zlot Kadry ZHP. W pięknych lasach nad jeziorem Pluszne biwakowało około 700 harcerek i harcerzy, w większości instruktorów Związku.

Na cały wielki zlot złożyły się: Zlot Harcmistrzów, Zlot Drużynowych (biwakujących w obozach zuchowym, harcerskim, starszoharcerskim i wędrowniczym), Letnia Akcja Szkoleniowa (drużyny kursowe i uczestnicy warsztatów) oraz Zlot Akademików.

Ostatni dzień zlotu zdominowały zajęcia uczestników LAS-u na temat przyszłej Strategii ZHP. To jeden z ważniejszych tematów poruszanych na zlocie, gdyż wnioski z wypowiedzi plenarnych, jak i prac w grupach będą wzięte pod uwagę przez autorów projektu strategii, jaki jest szykowany na Zjazd Nadzwyczajny ZHP, który odbędzie się w grudniu tego roku.

Redakcja „Czuwaj” wraz z uczestnikami warsztatów wydała dwa zlotowe numery pisma, które wzbudziło bardzo duże zainteresowanie.

Kadra, biorąca udział w zlocie, i ta najstarsza, i ta najmłodsza, entuzjastycznie wypowiadała się tak o miejscu zlotu, wyżywieniu, jak przede wszystkim o jakości przeprowadzanych zajęć. Każdy zlot miał swój własny program, wspólnie uczestnicy spotkali się na uroczystości inauguracyjnej i apelu kończącym.

W zlocie wziął udział Przewodniczący ZHP i liczna reprezentacja Rady Naczelnej, Główna Kwatera ZHP w pełnym składzie, przedstawiciele pozostałych władz centralnych oraz grupa komendantów chorągwi.

poZLOTwo 1 sm

hm. Adam Czetwertyński