Rankiem 3 czerwca 2011 roku odszedł na wieczną wartę, przeżywszy 87 lat harcmistrz Jerzy Miecznikowski.

Ceremonie pogrzebowe rozpoczną się w piątek, 10 czerwca mszą św. o godz. 11:30 w kościele garnizonowym pw. św. Jerzego w Łodzi. Następnie kondukt żałobny ruszy z kościoła do części katolickiej cmentarza przy ulicy Ogrodowej, gdzie o godzinie 13:00 nastąpi pochówek.

****
Hm. Jerzy Miecznikowski  urodził się 29 stycznia 1924 roku w Łowiczu, gdzie przed wojną należał do Mazowieckiej Drużyny Harcerzy. Po wybuchu wojny działał w Szarych Szeregach. 8 marca 1945 r. brał udział w udanej akcji odbicia Zbigniewa Fereta z łowickiego więzienia przy ul. Kurkowej. Skazany przez Wojskowy Sąd Rejonowy w Łodzi. Wieziony w latach 1952-1955, m.in. za działalność w Szarych Szeregach. Po Zjeździe Łódzkim działał w hufcu ZHP Łódź-Bałuty. W latach 80. włączył się w pracę Kręgów Instruktorów Harcerskich im. Andrzeja Małkowskiego, zostającw Łodzi przewodniczącym kręgu.

Instruktor dobrze znany nie tylko w środowisku łódzkim, czynnie zaangażowany w życie organizacji do ostatnich chwil. Pogodny i zawsze skory do rozmowy z harcerzami.

na podstawie informacji z lodzka.zhp.pl
phm. Magdalena Suchan
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP