W niedzielę 18 września harcerze Chorągwi Krakowskiej uroczystą mszą świętą i apelem rozpoczęli kolejny rok harcerski pod nowym sztandarem. Razem z harcerzami nowy rok przywitali wojewoda małopolski Stanisław Kracik, przewodniczący ZHP hm. Adam Massalski, naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica i zastępca naczelnika ZHP hm. Krzysztof Budziński.

W trakcie apelu wojewoda Kracik wręczył odznaczenia nadane przez Prezydenta RP instruktorom i instruktorkom ZHP Chorągwi Krakowskiej w podziękowaniu za ich pracę i zaangażowanie. Krzyżem Oficerskim OOP pośmiertnie odznaczono druha Józefa Czyżowskiego, Krzyż Oficerski OOP odebrał też druh Marian Młynarski, grupę instruktorów odznaczono też srebrnymi i brązowymi Krzyżami Zasługi.

Następnie troje przedstawicieli fundatorów nowego sztandaru przekazało go na ręce Druhny Naczelnik, która wręczyła go komendantowi chorągwi hm. Pawłowi Grabce. Indywidualnych fundatorów sztandaru było ponad stu; fundatorami nowego sztandaru były też liczne środowiska harcerskie.

Organizatorem inauguracji był Hufiec Kraków-Podgórze. Serdecznie wszystkim dziękujemy za uczestniczeniu w tym wspaniałym harcerskim wydarzeniu. Za rok zapraszamy do Andrychowa.

phm. Magdalena Wąsik
rzecznik prasowy Chorągwi Krakowskiej ZHP