Niedziela na Jamboree tradycyjnie jest dniem, kiedy pojawia się więcej odwiedzających. Także i polscy harcerze gościli tego dnia szefa Światowego Komitetu Skautowego Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM) Simona Rhee oraz reprezentację Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

jambo 3.07

Ale wczesniej rankiem w zlotowym centrum duchowym w dużym namiocie zbudowanym na kształt kościoła nasz kapelan ks. hm. Waldermar Piątek specjalnie dla polskich harcerzy odprawił mszę świętą. Kilka drużyn umówiło się też na wspólne śniadania z sąsiadującymi z nimi skautami z różnych krajów świata. Takie spotkania są przyjętym zwyczajem na Jamboree i służą budowaniu znajomości oraz dobrych relacji między młodzieżą z różnych krajów.

jambo 3.07 (1)

W niecałą godzinę po otwarciu polskiej wystawy do namiotu wystawienniczego z odwiedzinami przybył Simon Rhee z Korei – szef Światowego Komitetu Skautowego WOSM. Kadra kontyngentu z komendantem hm. Mariuszem Bezdzietnym na czele oprowadziła ważnego dla nas gościa pokazując mu całą wystawę. Pod koniec wizyty druh Rhee otrzymał drobne upominki, w tym polską chustę.

phm. Mateusz Cebula
zastępca komendanta kontyngentu ds. promocji i informacji