Start Aktualności Czy zdobywacie Odznakę Drużyny Grunwaldzkiej?

Czy zdobywacie Odznakę Drużyny Grunwaldzkiej?

Do 31 października drużyny, gromady, kręgi i szczepy mają czas na zgłoszenie do współzawodnictwa o Tytuł i Odznakę Grunwaldzką. Aby zdobyć to prestiżowe harcerskie wyróżnienie, należy wykonać trzy zadania programowe, które drużyna wybiera dla siebie spośród kilkudziesięciu propozycji, opisanych w aktualnym programie Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich.

Szczególne ułatwienia czekają w tym roku jednostki sięgające po propozycję programową ZHP „Rok Regionów”. Realizacja „Roku Regionów” zalicza jedno zadanie grunwaldzkie (dla drużyn tzw. pierwszorocznych) lub nawet dwa spośród trzech obowiązkowych zadań grunwaldzkich (dla drużyn zdobywających Odznakę Grunwaldzką po raz drugi i kolejny).

Zadania są wykonywane od 1 listopada do 5 maja, a Odznaki Grunwaldzkie (metalowe plakietki do nabicia na drzewce proporców) są wręczane drużynom przez Naczelnika ZHP w czasie lipcowego Zlotu Grunwaldzkiego.

Współzawodnictwo grunwaldzkie to między innymi:

• uczestnictwo w najstarszym, największym i najprężniejszym ruchu programowo-metodycznym w ZHP,
  • możliwość korzystania z potężnej bazy inspiracji programowych, harcerskich zadań i pomysłów na zbiórki,
  • liczne grono harcerskich przyjaciół z całej Polski,
  • wymiana doświadczeń z innymi drużynami,
  • wsparcie metodyczne doświadczonych instruktorów,
  • możliwość korzystania ze specjalnych form kształceniowych.

Bliższe informacje na stronie http://odznaka.grunwald.zhp.pl oraz pod adresem kronika@grunwald.zhp.pl.

Zespół Promocji
Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich