15 grudnia Światło Pokoju trafiło do Stowarzyszenia Szarych Szeregów, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Banku Polskiego i ks. prymasa Józefa Glempa. Wieczorem odprawiona została uroczysta msza święta w kościele św. Anny i przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju harcerkom i harcerzom Chorągwi Stołecznej, Mazowieckiej i Białostockiej.

15 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju niesione przez harcerki  i harcerzy trafiło do Zarządu Głównego Stowarzyszenia Szarych Szeregów. Tam pwd. Marceli Ratajczak w asyście harcerzy z Gdańska i Warszawy przekazał Światło druhowi prof. dr. Wojciechowi Wolskiemu. Podczas spotkania harcerzom towarzyszył cały zarząd Stowarzyszenia Szarych Szeregów.

Betlejemski Płomień zagościł także w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Minister Elżbieta Bieńkowska otrzymała Światło z rąk zastępcy naczelnika ZHP hm. Krzysztofa Budzińskiego.

Delegacja harcerzy z Warszawy wraz z instruktorką GK ZHP phm. Agatą Grzywacz przekazała Światło do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Podczas uroczystej wigilii pracowników ministerstwa Światło przyjęła prof. Barbara Kudrycka. Pani Minister składając życzenia świąteczne nawiązała do tegorocznego hasła naszej akcji mówiąc, że szczerze wierzy, iż „Światło, które prowadzi", na stałe zagości w pokojach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło również do Narodowego Banku Polskiego. Światło z rąk skarbnika ZHP hm. Lucjana Brudzyńskiego i harcerzy z Gdańska odebrał prezes NBP prof. Marek Belka. Podczas spotkania obecny był również szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak.

Wraz z hm. Pawłem Chmielewskim delegacja harcerzy udała się do kardynała Józefa Glempa, by wręczyć mu Betlejemskie Światło Pokoju. W miłej i braterskiej atmosferze harcerki i harcerze złożyli księdzu kardynałowi świąteczne życzenia.

W godzinach wieczornych w kościele św. Anny w Warszawie odbyła się uroczysta msza święta połaczona z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju przez naczelniczkę hm. Małgorzatę Sinicę harcerkom i harcerzom Chorągwi Stołecznej, Mazowieckiej i Białostockiej. Mszę świętą koncelebrował biskup polowy Wojska Polskiego ks. Józef Guzdek. Swoją obecnością zaszczycił harcerzy również kardynał prezbiter Kazimierz Nycz.
Rektor kościoła św. Anny ks. Jacek Siekierski skierował do harcerzy ciepłe powitanie i wyrazy radości z tak licznie przybyłych reprezentacji hufców. Podczas mszy odczytano list kapelana ZHP ks. hm. Ronalda Kasowskiego, który nawołuje harcerzy do głębokiego przemyślenia idei tegorocznej akcji zamkniętej w haśle „Światło, które prowadzi". Piękną oprawę artystyczną mszy zapewnił harcerski zespół z Legionowa „Pod górę".

phm. Agata Grzywacz
instruktorka Wydziału Promocji GK ZHP