11 lipca br. w Kielcach rozpoczyna się 38 Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej – wielka radosna impreza dla śpiewających, tańczących, grających setek dzieci tak z kraju, jak i spoza granic Polski.

W tym roku organizatorzy festiwalu zdobyli wyjątkowo niewielkie środki, które umożliwiają przeprowadzenie imprezy w bardzo ograniczonej formie. Festiwal kielecki jest zagrozony.

Fundacja Przyjaciół Harcerstwa oraz byli komendanci festiwalu wystosowali apel, który przeczytać można tutaj.

W apelu piszą: Fundacja (…) prosi o zgłoszenia tych, którzy zechcą zostać sponsorami Fundacji i przekazać darowizny na naszą  działalność. Liczy się każda suma. W ramach przekazanych środków chcemy zakupić między innymi nagrody dla uczestników, czyli przyznawane tradycyjnie od lat złote, srebrne i brązowe Jodły.

Nazwiska sponsorów zostaną opublikujowane na stronie fundacji www.myharcerze.pl i na stronie festiwalu: www.festiwal-kielce.zhp.pl .

na podstawie nadesłanego materiału

hm. Adam Czetwertyński