W setną rocznicę wydania przez Andrzeja Małkowskiego rozkazu, powołującego pierwsze polskie drużyny skautowe, Główna Kwatera ZHP organizuje we Lwowie biwak reprezentacji ZHP. Serdecznie zapraszamy wszystkie chorągwie do wyłonienia 40-osobowych zespołów i udziału w tym przedsięwzięciu. Propozycja jest skierowana do drużyn harcerskich, starszoharcerskich i wędrowniczych.

Biwak zorganizowany zostanie przy wsparciu organizacyjnym i logistycznym naszych przyjaciół – skautów ukraińskich. Skauci pomogą nam między innymi zorganizować noclegi we lwowskich szkołach.

Reprezentacja ZHP na uroczystości we Lwowie będzie liczyć do 800 osób. W tej liczbie jest miejsce dla siedemnastu chorągwianych reprezentacji po 40 osób oraz organizatorów. Chorągwie zapewniają dojazd (i powrót) do Lwowa oraz śniadania i kolacje we własnym zakresie, natomiast obiad w sobotę i zakwaterowanie GK ZHP stara się zapewnić patrolom nieodpłatnie – dokładne informacje zostaną podane 22 lutego.

Ramowy plan imprezy
piątek 20.05.2011 r.
przyjazd reprezentacji chorągwianych do Lwowa i zakwaterowanie do godz. 19.00
20.00 – spotkanie koordynatorów reprezentacji chorągwianych ze sztabem imprezy

sobota 21.05.2011 r.
9.00-17.00 gra miejska po Lwowie śladami Olgi i Andrzeja Małkowskich, uczestniczą w niej mieszane polsko-ukraińskie patrole, w trakcie gry wspólny obiad
19.00 – spotkanie reprezentacji ZHP ze skautami

niedziela 22.05.2011 r.
10.00 uroczysty apel
10.30 polsko-ukraińska defilada ulicami miasta
12.00 zakończenie imprezy i wyjazd reprezentacji chorągwianych do Polski

22 lutego ogłoszone zostanie zadanie dla drużyn ZHP, które pozwoli chorągwiom wyłonić 40-osobowe reprezentacje na wyjazd do Lwowa. Już dziś gorąco zachęcamy drużyny do podjęcia tego wyzwania.

hm. Rafał Bednarczyk
członek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP