JOTI 2011W miniony weekend 14-15 października na serwerach organizacji ScoutLink odbyło się 15. Światowe Jamboree w Internecie (znane również jako Jamboree On The Internet lub w skrócie JOTI).

Podczas tego weekendu tysiące skautów i skautek z całego świata spotkało się na czacie. Była to dla nich doskonała okazja, aby poznać inne obyczaje, wymienić doświadczenia i poszerzyć swą wiedzę o świecie.

W wydarzeniu tym nie zabrakło również polskiego akcentu, Zespół ds. JOTI Wydziału Zagranicznego GK ZHP tworzył Polski Sztab JOTI, który koordynował przebieg imprezy. Obraz z kamery ze sztabu nadawany był na żywo.

W 15. Jamboree On The Internet wzięło udział około 50 tysięcy użytkowników, w tym kilkuset z Polski. W porównaniu z latami poprzednimi następuje wzrost zainteresowaniem JOTI.

Mamy nadzieję, że za rok liczba uczestników imprezy także się powiększy.

Pamiętajcie też, że czat możecie odwiedzać przez cały rok, na co liczymy (wystarczy udać się na stronę http://czat.zhp.pl), tym samym polskie zastępy harcerzy liczniej wezmą udział w tym przedsięwzięciu, które jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń czy zdobywania sprawności. Już dziś wpiszcie do swoich kalendarzy, że w trzeci weekend października łączycie się z nami podczas JOTI 2012!

Zespół ds. JOTI Wydziału Zagranicznego GK ZHP