W tegorocznej akcji mówimy „Daj szansę kolejnym pokoleniom pełnić służbę na co dzień”. 1% to niedużo, ale może zadecydować o przyszłych losach pokolenia obecnych zuchów i harcerzy. Przekonujemy naszych darczyńców, że 1% zainwestowany we wszechstronny rozwój dzieci, może przynieść efekt w kolejnym pokoleniu dobrych i wykształconych obywateli, którzy swoją pasję mogli rozwinąć w harcerstwie.

Zachęcamy do wykorzystania tej koncepcji w promowaniu akcji 1 % w chorągwiach, hufcach, szczepach i drużynach.

W Komunikacie GK ZHP nr 7/2011, patrz tutaj zamieszczony został plakat akcji 1% oraz banery w różnych rozmiarach, które pomogą w promowaniu odpisywania jednego procenta od podatku dochodowego na rzecz ZHP.

hm. Paweł Chmielewski
kierownik Wydziału Pozyskiwania Środków GK ZHP