Druhny i Druhowie!

Rok 2011 to Europejski Rok Wolontariatu. Związek Harcerstwa Polskiego postanowił aktywnie włączyć się w działania z nim związane. Dlatego proponujemy Wam włączenie się w realizację projektu  „1, 2, 3 wolontariusz to też… Ja!”.

Propozycja ta została stworzona z myślą o drużynach starszoharcerskich i wędrowniczych. Chcemy zaproponować harcerzom możliwość poznania istoty wolontariatu, który przecież jest naszą codziennością.  Przystąpienie do projektu ułatwi także zgromadzenie nowych doświadczeń, które mogą być  przydatne podczas zdobywania nowych stopni i sprawności, oraz wzięcie udziału w ciekawym konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Całość projektu zakłada przeprowadzenie przez środowiska harcerskie około 8 zbiórek powiązanych tematycznie z wolontariatem. Celem zbiórek jest:

• Lepsze poznanie istoty wolontariatu – co może być przydatne w innych działaniach podejmowanych przez Wasze środowiska,
  • Przeprowadzenie zbiórek, podczas których harcerze będą trenerami pokazującymi osobom starszym, w jaki sposób Internet może ułatwić ich życie,
  • Zorganizowanie spotkania z inną organizacją wolontariacką działającą w Waszej okolicy – co może być początkiem ciekawej współpracy, a takie zawsze są w cenie.
  • Dokumentowanie swoich działań  w dowolnej wybranej przez Was formie – na najciekawsze prace czekają atrakcyjne nagrody – które sami będziecie mieli możliwość wybrać.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.123wolontariusz.zhp.pl. Tam będzie można znaleźć Kompendium Wiedzy o wolontariacie oraz propozycje konspektów zbiórek – dostępne dla zalogowanych uczestników projektu.

Zapraszamy do udziału!

Ankieta zgłoszeniowa znajduje się na stronie internetowej.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz ze środków Unii Europejskiej.

pwd. Marta Lipska
Wydział Promocji GK ZHP

i Zespół projektu
„1, 2, 3 wolontariusz to też… Ja!”