W przeddzień Mikołajek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To także nasze harcerskie święto! Przecież na wolontariacie opiera się nasz wyjątkowy ruch, choć rzadko myślimy o sobie „wolontariusze".

Niegdyś wypowiadane w blasku ognia słowa „Mam szczerą wolę” silnie wpisują się w nasze serca i mocno motywują nas do codziennej pracy.

Każdego dnia podejmujemy się nowych działań i zmieniania świata na lepszy. Naturalnie i tak „po prostu”, zwyczajnie. Harcerski wolontariat to szkoła charakteru i nauka działania w zespole, wśród innych i dla innych. To jest coś, czego nie da się sprzedać ani kupić.

Kochani!
Zuchy, harcerze i instruktorzy!

Dziś składam Wam najserdeczniejsze życzenia pogody ducha, satysfakcji z pracy, wytrwałości oraz sukcesów w  realizacji planów i zamierzeń. Dziękuję za Waszą codzienna pracę, za trud, czas i energię wkładane w pracę w Związku Harcerstwa Polskiego.

hm. Małgorzata Sinica
naczelniczka ZHP