Kierownictwo Harcerskich Drużyn Wodnych i Żeglarskich oraz Zespół Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP im. Aleksandra Kamińskiego serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką szeroko rozumianego wychowania wodnego, kadry drużyn wodnych niezależnie od pełnionej funkcji oraz instruktorów, którzy chcieliby wprowadzić elementy wychowania wodnego w swoich „lądowych” środowiskach, do udziału w jesiennej konferencji „Wodniacy – nowa dekada”. Konferencja odbędzie się podczas XXIV Łódzkich Spotkań z Piosenką Żeglarską SZANTOWIĄZAŁKA w dniu 11 grudnia 2010 r. w Auli Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi, al. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 86.

Cele konferencji:

* podsumowanie działań środowisk specjalności wodnej,
    * ocena skuteczności oddziaływania, określenie ról i zadań KHDWiŻ, CWM i HKM,
    * podjęcie próby nakreślenia wizji i kierunków zmian w środowiskach,
    * prezentacja stanu przygotowań dwóch największych przedsięwzięć wodnych 2011 roku.

Ze względu na wybory składu kierownictwa drużyn wodnych i żeglarskich bardzo nam zależy na dużej reprezentacji środowisk.

Program konferencji:

do 10.30 – przybycie i rejestracja uczestników, odbiór materiałów konferencyjnych
10.30-10.40 – rozpoczęcie konferencji
10.40-11.00 – podsumowanie pracy środowisk wodnych w ostatnim okresie,
11.00-11.20 – wybór składu kierownictwa nowej kadencji,
11.20-13.30 – prezentacja stanu przygotowań najważniejszych przedsięwzięć wodnych 2011 roku; warsztaty "Dobry rejs harcerski – tradycja i nowoczesność"
13.30-14.00 – obiad
14.00-15.15 – wprowadzenie do dyskusji panelowej; praca w grupach (w tym spotkanie nowego składu kierownictwa)
15.15-15.45 – prezentacja prac grup; przedstawienie się kierownictwa, przedstawienie propozycji planu pracy zespołu na 2011 rok
15.45-16.00 – podsumowanie i zakończenie konferencji
16.00-22.00 – Festiwal SZANTOWIĄZAŁKA (Szkoła Podstawowa nr 6 w Łodzi); dyskusje kuluarowe

Koszt udziału w spotkaniu wynosi 20 zł. od osoby – w jego ramach uczestnik otrzymuje materiały konferencyjne oraz obiad. Dla osób spoza Łodzi organizatorzy zapewniają nocleg w nocy z piątku na sobotę lub z soboty na niedzielę (warunki polowe: sala gimnastyczna, materace, własne śpiworki) w Szkole Podstawowej nr 6 w Łodzi.

Zgłoszenia udziału w konferencji prosimy przesyłać za pośrednictwem formularza dostępnego w serwisie WODNIACY.eu do 21 listopada br.

hm. Piotr Nowacki
pilot Chorągwi Łódzkiej ZHP