W dniach 26-27 listopada obradowało 7 zjazdów zwykłych chorągwi. Zjazdy Chorągwi: Dolnośląskiej, Gdańskiej, Kieleckiej, Mazowieckiej, Stołecznej, Śląskiej i Zachodniopomorskiej wybrały władze Chorągwi.

Zjazd Chorągwi Dolnośląskiej wybrał na funkcję komendanta chorągwi hm. Mariana Łatę.

Przewodniczącym Rady Chorągwi został hm. Zdzisław Łatko, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Chorągwi hm. Stanisław Dubiel, a przewodniczącym Sądu Harcerskiego Chorągwi został hm. Stanisław Kalinowski.

Zjazd Chorągwi Gdańskiej wybrał na funkcję komendantki chorągwi hm. Hannę Piotrowską, przewodniczącą Komisji Rewizyjnej została hm. Beata Szymańska, przewodniczącym Rady Chorągwi wybrano hm. Jerzego Wesołowskiego, zaś przewodniczącym Sądu Harcerskiego został hm. Bogdan Radys.

Zjazd Chorągwi Kieleckiej wybrał na funkcję komendanta chorągwi hm. Dariusza Bińczaka. Przewodniczącym Rady Chorągwi został hm. Lucjan Pietrzczyk, a przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Chorągwi hm. Jerzy Kurek.

Zjazd Chorągwi Mazowieckiej wybrał na funkcje komendanta chorągwi hm. Michała Bagińskiego.

Przewodniczącym Rady Chorągwi został hm. Krzysztof Wasilewski, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Chorągwi hm. Józef Chmielewski, a przewodniczącą Sądu Harcerskiego Chorągwi została hm. Beata Parulska-Kajkowska.

Zjazd Chorągwi Stołecznej wybrał na funkcję komendanta chorągwi hm. Waldemara Kowalczyka.

Przewodniczącym Rady Chorągwi został hm. Grzegorz Całek, przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Chorągwi hm. Dominika Sawczuk, a przewodniczącym Sądu Harcerskiego Chorągwi został hm. Mirosław Kozikowski.

Zjazd Chorągwi Śląskiej wybrał na funkcję komendanta chorągwi hm. Andrzej Lichotę.

Przewodniczącym Rady Chorągwi został hm. Czesław Surma,  przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Chorągwi hm. Jan Piechaczek, a przewodniczącym Sądu Harcerskiego Chorągwi został hm. Eugeniusz Miętus.

Zjazd Chorągwi Zachodniopomorskiej wybrał na funkcję komendantki chorągwi hm. Elżbietę Chudzik.

Przewodniczącym Rady Chorągwi został hm. Rafał Raniowski, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Chorągwi hm. Grzegorz Grondys, a przewodniczącą Sądu Harcerskiego Chorągwi została hm. Zofia Gańska.

Pełne listy wybranych do władz znajdują się w zakładce wyniki wyborów na stronie zjazdychoragwi.zhp.pl

W imieniu Głównej Kwatery ZHP serdecznie gratulujemy nowym władzom. Władzom ustępującym zaś serdecznie dziękujemy za zapał, energię, zaangażowanie i całą pracę instruktorską jaką pełniły przez okres swoich kadencji.

phm. Magdalena Suchan
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP