W poniedziałek 12 lipca uczestnicy II Ogólnopolskiego Rajdu Grunwaldzkiego zakończyli rywalizację. Harcerze z ZHP i ZHR oraz osoby z innych organizacji pozarządowych spotkali się w Lidzbarku, gdzie odprawiona została msza święta za ojczyznę zakończona radosnym hymnem "Ciebie Boga wysławiamy" oraz apel z udziałem władz harcerskich i samorządowych.

Przez pięć dni (od 8 lipca) uczestnicy na sześciu trasach Rajdu Grunwaldzkiego przemierzyli kilkaset kilometrów drogami, ścieżkami, lasami i rzekami północnego Mazowsza, Ziemi Dobrzyńskiej, Działdowskiej, Zawkrzeńskiej i Lubawskiej. Trzy trasy miały fabuły średniowieczne, dwie to trasy specjalnościowe zaś jedna rowerowa. Na starcie rajdu stawiło się ponad 650 osób z 52 drużyn, do mety dotarli niemalże wszyscy.

Około 600 uczestników Rajdu Grunwaldzkiego bierze udział w Zlocie Grunwaldzkim, który dzisiaj rozpoczyna się na polu bitwy.

Już wkrótce ukażą się szczegółowe relacje, filmy i zdjęcia z Rajdu Grunwaldzkiego. Warto zaglądać na www.rajdgrunwaldzki.zhp.pl. Również niebawem pojawią się tam informacje na temat Rajdu Grunwaldzkiego 2011.

phm. Paweł Chmielewski
komendant II Ogólnopolskiego Rajdu Grunwaldzkiego 2010