W dniach 4-5 grudnia odbyły się zjazdy zwykłe w Chorągwiach: Łódzkiej, Krakowskiej i Kujawsko-Pomorskiej.

Planowany na dzień 4 grudnia Zjazd Chorągwi Lubelskiej został przełożony na inny termin ze względu na utrudnienia komunikacyjne spowodowane warunkami atmosferycznymi i brakiem możliwości dotarcia delegatów na miejsce obrad.

Zjazd Chorągwi Łódzkiej ZHP wybrał na funkcję komendantki chorągwi hm. Ewę Grabarczyk. Przewodniczącym Rady Chorągwi został hm. Tomasz Cieplucha, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Chorągwi phm. Tomasz Cebertowicz, a przewodniczącym Sądu Harcerskiego Chorągwi hm. Teresa Pruska.

Zjazd Chorągwi Krakowskiej wybrał na funkcję komendanta chorągwi hm. Pawła Grabkę. Na przewodniczącego Rady Chorągwi wybrano hm. Bogdana Nowaka, na przewodniczącego Sądu Harcerskiego Chorągwi hm. Kazimierza Dziedzica, a na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Chorągwi hm. Henryka Chrobaka.
Zjazd ogłosił przerwę w obradach. Wznowienie obrad ustalono na dzień 11 grudnia (sobota) na godzinę 10.00 – odbędą się one w lokalu komendy chorągwi przy ul. Karmelickiej 31 w Krakowie.

Zjazd Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej wybrał na funkcję komendantki chorągwi hm. Lucynę Andrysiak.

Pełne listy wybranych do władz znajdują się w zakładce wyniki wyborów na stronie zjazdychoragwi.zhp.pl

W imieniu Głównej Kwatery ZHP serdecznie gratulujemy nowym władzom wyboru na funkcje. Władzom ustępującym zaś serdecznie dziękujemy za zapał, energię, zaangażowanie i dotychczasową słuzbę instruktorską.

phm. Magdalena Suchan
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP