22 sierpnia 2010 r. (niedziela) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wraz z Małżonką weźmie udział w Jubileuszowym Zlocie Stulecia Harcerstwa „Kraków 2010”.

Przekazujemy program uroczystości:

godz. 10.00
Msza Święta (Wzgórze Zamkowe), koncelebrowana przez J. Em. Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza.

godz. 11.00 – 12.00
Wręczenie przez Prezydenta RP Orderów Odrodzenia Polski osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju ruchu harcerskiego w Polsce (Dziedziniec Arkadowy).
Wystąpienie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

godz. 13.00 – Spotkanie Prezydenta RP oraz Małżonki z uczestnikami Jubileuszowego Zlotu Stulecia Harcerstwa (Miasteczko Zlotowe, Błonia Krakowskie).

Obsługa medialna uroczystości wyłącznie dla osób akredytowanych. Akredytacje prowadzi ZHP.
Na terenie zostaną wyznaczone dwa oddzielne sektory prasowe, które nie będą ze sobą skomunikowane, tzn. nie będzie możliwości przejścia dziennikarzy między sektorami.

Ze względów bezpieczeństwa zmuszeni jesteśmy wprowadzić oddzielne akredytacje na niedzielne uroczystości. Redakcje uprzednio akredytowane na zlot proszone są o przesłanie do soboty 21 sierpnia 2010 r. do godz. 12:00 na adres [email protected] listy dziennikarzy zgłaszanych do obsługi uroczystości z podaniem, którego sektora dotyczą (KATEDRA lub DZIEDZINIEC). Informujemy, że liczba akredytacji, które możemy wydać jest ograniczona do 30 w każdym sektorze.

Wejście dziennikarzy, operatorów i fotoreporterów do sektorów prasowych:

KATEDRA (Msza święta przed Katedrą Wawelską) – w godz. 08.30 – 09.00 przez Bramę Bernardyńską;

DZIEDZINIEC (Przemówienie Prezydenta RP, nadanie odznaczeń) – w godz. 10.00-10.30 przez Bramę Senatorską.

Instalacja wozów transmisyjnych – gotowość na godzinę 08.00.

Obowiązuje zakaz wjazdu samochodów reporterskich na Wzgórze Wawelskie.

W sektorze prasowym KATEDRA znajdą się kostki dziennikarskie audio oraz kostka video w formacie SD 16:9. Dla akredytowanych telewizji wyznaczone zostaną miejsca do łączeń reporterskich. Organizator zapewnia realizację audiowizualną całości uroczystości na Wawelu.

Prezydent RP odwiedzi miasteczko zlotowe na Błoniach. Dnia 22 sierpnia akredytacje stałe będą nieważne, a do wejścia na teren Błoń upoważniać będą identyfikatory z części wawelskiej.

Wejście na Błonia bramą główną zlotu w godzinach 12.00-12.30. Wjazd dla telewizyjnych wozów transmisyjnych do godz. 12.00 bramą techniczną – ul. Focha przed mostem na Rudawie.

Obowiązuje zakaz wjazdu samochodów reporterskich na teren miasteczka zlotowego.
W sprawie dalszych szczegółów prosimy o kontakt z phm. Karolem Gzylem, szefem Centrum Medialnego i Nadawczego – tel. 0 502 279 531, 0 509 555 900.

phm. Magdalena Suchan
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP