We wtorek 17 sierpnia 2010 r. na Rynku Głównym hejnałem odegranym przez harcerza z wieży Kościoła Mariackiego, w obecności Honorowego Patrona obchodów 100-lecia harcerstwa i Jubileuszowego Zlotu Stulecia Harcerstwa Kraków 2010 premiera Donalda Tuska, prof. Jacka Majchrowskiego prezydenta Miasta Krakowa i znamienitych gości, zainaugurujemy święto polskiego harcerstwa.

Ramowy program wizyty premiera Donalda Tuska przewiduje:
godz. 12.00-13.15    Udział w uroczystym otwarciu Zlotu na Rynku Głównym,
a w tym: meldunek komendanta zlotu, przegląd chorągwi ZHP, oddanie honorów sztandarom, wystąpienie i oficjalne otwarcie Zlotu przez premiera
godz. 13.15-15.00    Przejście na teren Zlotu (Błonia) w towarzystwie drużyny harcerskiej  i harcerza-przewodnika, następnie udział w Jubileuszowym Zlocie Stulecia Harcerstwa na Błoniach i wspólny posiłek z harcerzami.

Udział w powyższych imprezach jest możliwy tylko dla mediów, które otrzymały akredytacje od Centrum Medialnego i Nadawczego Zlotu.

Przez cały czas trwania zlotu będzie wydawany dziennik „Skaut Krakowski”, redagowany przez harcerzy. W całym Krakowie można już słuchać zlotowego radia (104,9 FM). Na stronie internetowej www.zlotkrakow.zhp.pl będzie można śledzić dzień po dniu w relacjach młodych dziennikarzy harcerskich.

phm. Magdalena Suchan
rzecznik prasowy Zlotu