6 listopada 2010 r. w Warszawie, pod kierunkiem wiceprzewodniczącego ZHP hm. Rafała M. Sochy obradował Konwent Rady Naczelnej ZHP. W trakcie spotkania podsumowano m.in. spotkanie władz dotyczące finansów Związku, które miało miejsce pod koniec września. Omówiono również zagadnienia, które będą przedmiotem obrad V zebrania Rady.

Na wniosek Głównej Kwatery ZHP w programie zebrania znajdą się plany operacyjne, kierunki działania oraz budżet Głównej Kwatery ZHP na rok 2011, uchwała w sprawie składek członkowskich, uchwała w sprawie finansowania władz, a także podsumowanie Jubileuszowego Zlotu Stulecia Harcerstwa "Kraków 2010" oraz zjazdów chorągwi.

W konwencie uczestniczył przewodniczący ZHP hm. Adam Massalski, dwaj wiceprzewodniczący ZHP oraz przewodniczący trzech komisji Rady. Główną Kwaterę reprezentował zastępca naczelnika ZHP hm. Krzysztof Budziński oraz skarbnik ZHP hm. Lucjan Brudzyński.

hm. Rafał M. Socha
wiceprzewodniczący ZHP