Do 14 września internauci mogą głosować na Osobowość Polskiej Edukacji. Do wyboru mają 13 osób, nominowanych przez autorytety życia publicznego, nauki i kultury. Konkurs jest organizowany przez wydawnictwo Wolters Kluwer Polska oraz redakcję miesięcznika „Dyrektor Szkoły”.

Konkurs Osobowość Polskiej Edukacji 2010 r. miesięcznika „Dyrektor Szkoły” ma wyłonić najciekawszą, najbardziej zasłużoną dla oświaty postać ostatniego roku.

Do tytułu Osobowości mogą pretendować nauczyciele i dyrektorzy, działacze organizacji pozarządowych i związkowych, dziennikarze i ludzie mediów promujący edukację, politycy i decydenci, urzędnicy oświatowi, nauczyciele akademiccy szkolący nauczycieli, autorzy programów, podręczników i książek o tematyce edukacyjnej, wydawcy, prawnicy – znawcy przepisów oświatowych, każdy, kto zajmuje się edukacją. Wśród osób nominowanych do nagrody w konkursie jest hm. Małgorzata Sinica – naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego. Dlatego też gorąco zachęcamy członków ZHP do wzięcia udziału w głosowaniu.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w trakcie XII Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół i Przedszkoli w dniach od 16 do 18 września.

Procedura głosowania dostępne są na stronie: http://www.dyrektorszkoly.pl/osobowosc2010/index.html

phm. Magdalena Suchan
kierownik Wydziału Promocji GK ZHP